LatviskiEnglishпо-руcски
GM Ūdensapgāde nodarbojas ar artēzisko aku jeb dziļurbumu ierīkošanu un ūdensapgādes sistēmu būvniecību

Jaunumi

 • Artēzisko aku jeb dziļurbumu ierīkošanai cenas no 43 EUR/m (ar PVC caurulēm) un no 45 EUR/m ar tērauda caurulēm. Iespējamas atlaides, ja plānotais urbuma dziļums pārsniedz 50 metrus!

  added: Apr 2nd, 2011 - 23:45
 • Vakance

  GM Ūdensapgāde piedāvā darbu urbšanas meistaram darbā ar iekārtu URB 2.5; papildus informācju skatīt šeit!

  added: May 28th, 2012 - 22:15
 • Ūdens ieguves veidi - dziļurbumi u.c.

  Waterfall

  Ja Jūs pašlaik būvējat privātmāju vai arī dzīvojat jau uzceltā privātmājā un ir nepieciešams izveidot jaunu ūdens ieguves aku, tad īsumā izstāstīsim par atšķirīgām ūdens ņemšanas iespējām.


  Latvijā dzeramo ūdeni iegūst no trim dažādiem pazemes slāņiem. Visbiežāk tiek izmantoti kvartāra slāņi jeb augšējie zemes slāņi, kuros ūdens tiek iegūts no smilts vai grants. Šajos slāņos ir iespējams ierīkot Filtrācijas urbumu vai Spici


  Ūdeni vēl var iegūt no dolomīta slāņa, kur tas parasti ir tīrāks un kvalitatīvāks.Dolomīta slānī parasti ierīko Artēzisko aku jeb dziļurbumu.  Retāk dzeramais ūdens tiek iegūts no trešā ūdens ieguves slāņa - smilšakmens. Smilšakmens ir labs filtrējošais slānis, un no tā var iegūt ļoti tīru ūdeni, lai gan nereti problēmas rada palielināts dzelzs saturs. No smilšakmens slāņa ūdens tiek iegūts ar artēziskās akas jeb dziļurbuma palīdzību.


  Pazemes ūdeņu izmantošanai līdz 20 metru dziļumam nav vajadzīgas oficiālas atļaujas. Taču dzeramais ūdens, kas atrodas dziļāk par 20 metriem, ar likumu tiek uzskatīts par valsts nozīmes izrakteni, un, lai tam piekļūtu, nepieciešams Valsts vides dienesta, Vides veselības centra un Vides reģionālās pārvaldes akcepts, uz kā pamata tiek izdota urbuma licene. Pēc tam tiek sagatavota pase, kuru akceptē Latvijas Vides, Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

   

  Pēc artēziskā urbuma jeb dziļurbuma ierīkošanas, to ir jāpieslēdz pie ūdensapgādes sistēmas. SIA "GM Ūdensapgāde" pieredzējušie meistari veic arī šos darbus. Sīkāk par urbumu aprīkošanu un sazināšanos skatīties sadaļā Pakalpojumi - Aprīkošana un tīrīšana

 • Īsumā par uzņēmumu

  Firma piedāvā artēzisko aku urbšanas jeb dziļurbumu ierīkošanas, kā arī apkopes pakalpojumus visā Latvijas teritorijā! Sniedzam konsultācijas par vispiemērotākā ūdens ieguves veida izvēli tieši Jūsu vajadzībām!

  Detalizētāku informāciju par uzņēmumu lūdzu skatīt šeit.

   

  Ar mums var sazniāties zvanot +371 28 366 390, +371 28 604 002 vai arī sūtot e-pastu.